Jesteś tutaj:

Uwaga wścieklizna !

 Na początku 2022 r. Wojewoda Mazowiecki i Mazowiecki Kurator Oświaty planują przeprowadzenie akcji edukacyjnej wśród dzieci i młodzieży o zagrożeniach dla zdrowia i życia człowieka, wynikających z rozprzestrzeniania się w województwie mazowieckim wirusa wścieklizny wśród zwierząt.

W związku z tym Mazowiecki Urząd Wojewódzki  w Warszawie razem z Wojewódzkim Inspektoratem Weterynarii z/s w Siedlcach przygotował dwa rodzaje ulotek informacyjnych,  adresowanych  do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych oraz  uczniów szkół ponadpodstawowych. Dostarczone do szkół ulotki będą upowszechniane wśród dzieci  i młodzieży podczas zajęć organizowanych przez szkoły. Dodatkowe informacje w tym zakresie przekaże szkołom Mazowiecki Kurator Oświaty.

Szczegółowe informacje o aktualnej sytuacji, związanej  z potwierdzanymi przypadkami wścieklizny u zwierząt wolno żyjących na terenie województwa mazowieckiego, znajdują się na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, pod tym linkiem .

 

Do góry