Jesteś tutaj:

XXII Międzynarodowy Plener Malarski „Sztuka bez granic – Jesienne Barwy Mazowsza”

PLENER MALARSKI W DOBIE PANDEMII COVID 19 – XXII Międzynarodowy Plener Malarski „Sztuka bez granic – Jesienne Barwy Mazowsza”.

Mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią SARS COV-2, na przełomie listopada i grudnia 2020 roku, w Domu Pracy Twórczej ‘”Reymontówka” w Chlewiskach odbył się XXII już, Międzynarodowy Plener Malarski. Ze względu na nadzwyczajną sytuację, Plener przebiegał w wyjątkowych okolicznościach i zorganizowany został inaczej niż wszystkie poprzednie edycje.  Wzięło w nim udział 18 artystów, którzy tworzyli w małych grupkach lub indywidualnie, poprzez cykliczną wymianę odbywającą się w trzech turach. W związku z tym plener trwał niespełna 6 tygodni: od początku listopada do 13 grudnia 2020 r. Wieńcząca dokonania artystów wystawa poplenerowa, prezentowana była tym razem  online na stronie internetowej oraz Facebook’u  Domu Pracy Twórczej „Reymontówka”.

Internetowa prezentacja wystawy ukazała obrazy przedstawiające pejzaże i obiekty, przetransformowane przez świadomość i wrażliwość artystów, którzy swoje refleksje
i spostrzeżenia utrwalili na płótnie, papierze lub w rzeźbie. Obejrzeliśmy więc obrazy realistyczne, abstrakcyjne i symboliczne, lecz wszystkie, w jakimś sensie nawiązujące
do tematu pleneru – „Sztuka bez granic – Jesienny Pejzaż Mazowsza”.

Na żywo prace będzie można oglądać w „Reymontówce”, po wznowieniu działalności instytucji kultury. Każdy z artystów uczestniczących w projekcie, zgodnie z regulaminem, przekazał na rzecz organizatora po jednej pracy autorskiej powiększając w ten sposób liczną już kolekcję dzieł sztuki współczesnej.

Uczestnicy pleneru:

 1. Antoni Wróblewski (Komisarz)
 2. Krystyna Olchawa
 3. Paweł Olchawa
 4. Jadwiga Jarosiewicz
 5. Kazimierz Patejuk
 6. Marek Hołda
 7. Helena Jacyno
 8. Miroslaw Bucher
 9. Janusz Lewandowski
 10. Maria Dziopak
 11. Dominika Lewandowicz
 12. Suren Vardanian
 13. Michał Godlewski
 14. Daniel Ludwiczuk
 15. Halina Budziszewska
 16. Bartosz Musiej
 17. Mirosław Zdrodowski
 18. Beata Zdrodowska

 

Plener został zorganizowany przez Centrum Edukacyjne Powiatu Siedleckiego przy współpracy z Domem Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach.

Projekt został  sfinansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Sporządziła:
Joanna Łęczycka
Wydział Promocji i Rozwoju

 

Do góry