Jesteś tutaj:

„Reymontówka” zaprasza

Serdecznie zapraszamy do Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach na spektakl autorstwa Anny Mentlewicz „Ja… i Mick Jagger, czyli małpy uciekły z wrzaskiem”. Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach 13 kwietnia (piątek) 2018 r. o godz. 18:00.

SztukaJest to emocjonalny thriller inspirowany życiem Marianne Faithfull – córki austriackiej baronówny, która postanawia porzucić swoje dotychczasowe życie dla muzyki i Rolling Stonesów.

Jest to opowieść o miłości, relacjach i podróży w głąb siebie, poruszająca spowiedź utalentowanej artystki, a wszystko z muzyką Micka Jaggera i Rolling Stonesów w tle.

reżyseria: Grzegorz Kempinsky
obsada: Magdalena Kostrubiec
muzyka: Anna Ruttar


Grzegorz Kempinsky

– absolwent reżyserii na PWSFTViT w Łodzi, wieloletni wykładowca tej uczelni.

Wychowany w Szwecji, przełożył na język polski m.in. „Pannę Julię” Augusta Strindberga, kilka sztuk Henninga Mankella i Bengta Ahlforsa.

Autor scenariuszy do filmów fabularnych, m.in.: „Rób swoje, ryzyko jest twoje” i seriali telewizyjnych „Czego boją się faceci, czyli seks w mniejszym mieście”, „Zostać Miss” oraz spektakli teatralnych Teatru TV. Dyrektor artystyczny teatru w Telewizji TVP Kraków i Teatru Kontrabanda w Krakowie.

Magdalena Kostrubiec

– absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku. Grała na deskach: Teatru Muzycznego w Łodzi („I love NY”), Teatru Palladium w Warszawie („Fame”), Mazowieckiego Teatru Muzycznego w Warszawie,

Teatru Żelaznego w Katowicach. Na swoim koncie ma także działania performatywne (Teatr ToTu we Wrocławiu). Obecnie związana z Teatrem Kontrabanda.

Anna Mentlewicz

– autorka kilku sztuk teatralnych, takich jak: „Potrzymaj mnie za rękę”, „Pan Święto” i „Okno” (dramaty wyreżyserowane przez Waldemara Modestowicza dla Teatru Polskiego Radia), „Bilet powrotny” (tekst wyreżyserowany przez Janusza Kukułę dla Teatru Polskiego Radia), „Nasze muszkietery” (sztukę dla Teatru Polskiego Radia wyreżyserował Jan Warenycia), „Moja Billy” (monodram), „Kochany synu” (monodram w wykonaniu Elżbiety Czerwińskiej wyreżyserowany przez Remigiusza Grzelę.

Wstęp wolny.

Sporządził:
Stanisław Biardzki
Wydział Spraw Społecznych

Reymontowka zaprasza na spektakl Ja i Mick Jagger - plakat

Do góry