Jesteś tutaj:

Lekcje z ZUS

Zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu siedleckiego do udziału w projekcie ,,Lekcje z ZUS”. Projekt ,,Lekcje z ZUS” obejmuje cztery godziny lekcyjne z zakresu ubezpieczeń społecznych (do zrealizowania w ramach przedmiotów zawodowych, przedmiotów ekonomicznych, podstaw przedsiębiorczości, wiedzy o społeczeństwie, godziny wychowawczej lub kół zainteresowań). Zakład Ubezpieczeń Społecznych zapewnia materiały edukacyjne dla nauczyciela i uczniów, pomoc merytoryczną i niezbędne szkolenia (http://www.zus.pl/baza-wiedzy/lekcje-z-zus/materialy-do-pobrania).

W dniu 12 października br. o godz. 15.00 w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach odbędą się bezpłatne warsztaty dotyczące projektu (szczegóły i zapisy na stronie internetowej MSCDN).

Uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych zapraszamy do udziału w „Projekcie z ZUS”.

ZUS przygotował materiały dydaktyczne do przeprowadzenia lekcji   o ubezpieczeniach społecznych. Nauczyciele mogą skorzystać ze scenariusza lekcji, prezentacji zawierającej kilkuminutowy film, karty projektu. Wszystkie materiały do pobrania są dostępne na stronie www.zus.pl/edukacja/gimnazja-szkoly-podstawowe, w zakładce „Materiały„.

ZUS zapewnia opiekę merytoryczną a także szkolenia dla nauczycieli – opiekunów projektu. W dniu 25 października br. o godz. 15.00 odbędą się bezpłatne warsztaty w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach (szczegóły i zapisy na stronie internetowej MSCDN).

Szczegółowych informacji dotyczących „Projektu z ZUS” w Oddziale ZUS w Siedlcach udziela: Agnieszka Drzewowska- koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji

tel. 25 640 16 63, e-mail: agnieszka.drzewowska@zus.pl

Plakat „Lekcje z ZUS”

Udostępniła:
Anna Kowalska-Krasuska
Wydział Promocji i Rozwoju

Załączniki

Do góry