Jesteś tutaj:

Wakacyjna Akcja Caritas 2017

Już po raz trzeci Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Siedlcach zleca Caritas Diecezji Siedleckiej w ramach realizacji zadania z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej organizację letniego wypoczynku dla 20 dzieci i młodzieży z rodzin zastępczych funkcjonujących na terenie Powiatu Siedleckiego w ramach „Wakacyjnej Akcji Caritas 2017”.

Wypoczynek odbędzie się w Głuchołazach w terminie od 8 lipca do 17 lipca br.

Celem realizacji zadania będzie zorganizowanie atrakcyjnego i bezpiecznego wypoczynku w górach, integracja grupy, prowadzenie atrakcyjnego programu kolonijnego oraz stworzenie dzieciom szansy oderwania się od codzienności, od środowiska w którym żyją, umocnienie ich pozycji w grupie rówieśniczej, a co za tym idzie wzmocnienie własnej wartości. Realizowane będą zajęcia muzyczne, plastyczne, taneczne, sportowo – rekreacyjne, ogniska, występy regionalnych zespołów oraz grupowe zabawy integracyjne.

Uczestnicy wypoczynku wezmą udział w wycieczkach górskich z przewodnikiem m.in. Biskupia Kopa, Jaskinia na Pomezi – po stronie Czeskiej, Góra Chrobrego, zwiedzanie Nysy oraz korzystanie z Interaktywnego Parku Rozrywki i Edukacji ROSENAU.

Podczas wypoczynku dzieci będą miały zapewniony transport, wyżywienie, zakwaterowanie, materiały dydaktyczne, upominki.

 

Dzieciom życzymy udanego wypoczynku.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Siedlcach

 

Sporządziła:
Anna Szymańska
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

Do góry